PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107660}

Głową w mur

Gegen die Wand
7,8 14 121
ocen
7,8 10 1 14121
7,5 11
ocen krytyków
Głową w mur
powrót do forum filmu Głową w mur

rewelacja!

ocenił(a) film na 9

film zachwycający pod każdym względem. to świetna reklama kina tureckiego, które muszę
przyznać jest genialne w gatunku dramatów, a tak mało pokazuje się go u nas! czy jest
wersja tego filmu z polskim lektorem? ja oglądałam w oryginale, ale bardzo chciałabym
pokazać znajomym :)

użytkownik usunięty
kasienkasify

Popieram! Jeden z moich ulubionych filmów w ogóle :) Ściągnij film a do niego napisy, bo szczerze wątpię czy znajdziesz go z lektorem :)

kasienkasify

na youtube jest z lektorem polskim :P

ocenił(a) film na 9
pixi222

dziękuję :) ostatecznie można i na youtubie :)

ocenił(a) film na 7
kasienkasify

tutaj można zobaczyć z polskim lektorem :) http://www.iplex.pl/filmy/glowa-w-mur,1905

kasienkasify

Jak cos to pisz :) Dobra jakosc 2xCD ;)

ocenił(a) film na 10
kasienkasify

z lektorem film częściowo traci urok i klimat ...
... warto obejrzeć GO z napisami ..
genialne kino i soundtruck !!!

Ambient_Fruit

To prawda, oryginalna wersja jest jeszcze bardziej prawdziwa. Zgadzam się w zupełności, genialny film i wspaniała uzupełniająca go ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 9
Ambient_Fruit

zgadzam się, że z lektorem to już nie to samo. ja oglądałam ten film w wersji tureckiej, bo akurat znam język, ale chciałabym go pokazać polskim znajomym, którym wielu tureckie kino wciąż kojarzy się tylko z 'tureckim kazaniem' :]

ocenił(a) film na 10
kasienkasify

Fatih Akin jest mimo wszystko Niemcem. Ja bym raczej ten film zaliczała do niemiecko-tureckich.

ocenił(a) film na 9
Naethalee

Fatih Akın jest 100%-owym Turkiem - jego rodzice, Turcy, wyemigrowali do Niemiec w latach 70. A Turcy mieszkający w Niemczech są bardziej tureccy niż wszyscy Turcy z Turcji razem wzięci... ;S

kasienkasify

a jednak film pokazuje problemy Turków w społeczności imigranckiej w Niemczech :P Poza tym Akin będąc Turkiem woli mieszkać w Hamburgu :P taki z niego patriota hehehe

ocenił(a) film na 9
pixi222

zgadzam się, że kiepski z niego patriota. choć uważam, że swój patriotyzm odzwierciedla właśnie w filmach - ukazując wady i problemy tureckiego społeczeństwa - co, trzeba przyznać, świetnie mu wychodzi :)

kasienkasify

no tak w tym jest genialny :D a wiadomo też, że w Niemczech ma większą swobodę filmową, Turcja chyba taka fajna nie jest :/

ocenił(a) film na 9
pixi222

Turcja jest bardzo fajna :) ale faktycznie łatwiej mu na pewno produkować takie filmy w Europie. Nie mam tu na myśli ukazywania ciemnych stron Turków w Niemczech, ich zacofania, nadmiernego przywiązania do tradycji itd. bo takie filmy powstają też w samej Turcji, tylko np. scen ostrego seksu, które do dziś są w tureckiej telewizji cenzurowane do tego stopnia że aż się je wycina :S

kasienkasify

ooo o to mi chodziło :P takie "wyzwolone" sceny, wulgaryzmy itp. pomimo niby liberalności Turcji to jednak w kinie chyba za bardzo tego ni ma :/

ocenił(a) film na 10
pixi222

Kocham ten film, znacie może jakieś inne w podobnym klimacie?

Cornelia_5

Na krawędzi nieba chyba najbardziej i Soul Kitchen - tylko to komedia, ale specyficzna ;) Kebab Connection - czyli kino Fatiha Akina :)

ocenił(a) film na 10
pixi222

Dzięki, zerknę na te filmy :)

ocenił(a) film na 10
pixi222

Obejrzalalam Na krawedzi nieba i wpadlam po uszy w milosc do kina niemiecko-tureckiego. Jesli ktos moze mi jeszcze cos polecic to bede bardzo wdzieczna :) Genialne filmy! Szczegolnie Glowa w mur, wspaniala muzyka, pelna ekspresji gra, niesamowity klimat. To jest to, jeden z najlepszych filmow jakie widzialam :)

Cornelia_5

na zwierzaku ;) jest "W lipcu" i "Solino" Akina.

"Na krawędzi nieba" jest b. dobry :-) i gra Polka w nim do tego :)

ocenił(a) film na 10
kasienkasify

Lepiej z napisami, bez dwóch zdań. Lektor zabiera ten cały klimat :) Ale jak chcesz z lektorem, to na pewno jeszcze jest na youtube :)

Baantey

Popieram xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones